Oferujemy - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lublinie

Język niemiecki od klasy IV

Na tle Bramy Brandenburskiej podane są informacje o programie DSD realizowany w naszej szkole

Oferujemy:

• naukę języka niemieckiego od IV klasy jako drugiego języka obcego,
  • przygotowanie do certyfikatu DSD 1 na poziomie A2/B1.

Dlaczego warto wybrać klasę z programem DSD w naszej szkole?

• możliwość uzyskania biegłej znajomości języka niemieckiego, poświadczonej dyplomem DSD I na poziomie A2/B1 w szkole,
  • nauka, przygotowanie i egzamin przeprowadzane są w szkole bezpłatnie,
  •  efektywne przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty, a także do konkursów z języka niemieckiego,
  • organizacja wycieczek do krajów niemieckojęzycznych.

Co daje egzamin DSD?

• uzyskanie biegłej znajomości języka niemieckiego, poświadczonej dyplomem DSD I na poziomie A2/B1 w szkole podstawowej i DSD II na poziomie B2/C1 w liceum,
  • certyfikaty honorowane we wszystkich krajach europejskich,
  • możliwość kontynuacji nauki języka niemieckiego w III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie oraz przygotowanie do egzaminu DSD na poziomie C1,
  • dyplom DSD B2/C1 uprawniający do studiowania w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, a nawet Holandii bez konieczności zdawania dodatkowego egzaminu językowego,
  • zwiększanie szans na rynku pracy nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, dyplom DSDII stanowi wiarygodne potwierdzenie bardzo dobrej znajomości języka obcego dla przyszłego pracodawcy,
  • możliwość wyjazdu na stypendia zagraniczne do Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Holandii w ramach programów międzynarodowych AFS (American Field Service) - Stypendia trymestralne lub roczne. Program wymiany edukacyjnej pozwala młodzieży spędzić rok lub trymestr w szkole średniej za granicą, nawiązać kontakty z rówieśnikami oraz poznać inne kraje.

Klasy pływackie

Ulotka reklamująca klasy profilowane w pływaniu na tle pływaka

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie
ul. Smyczkowa 3, 20-844 Lublin, tel. 81 741 75 10, e-mail: poczta@sp5.lublin.eu

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka prowadzone są zajęcia z pływania w ramach klas profilowanych (I - III).

• Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowaną kadrę trenersko - instruktorską, dzięki temu zajęcia w szkole mają charakter profesjonalnego treningu.

• Działalność klas profilowanych w całości finansowana jest ze środków budżetu gminy Lublin, dzięki czemu uczniowie nie ponoszą kosztów szkolenia.

• Zajęcia szkoleniowe w klasach profilowanych realizowane są w szkolnych obiektach sportowych i wpisane w plan lekcji klasy.

• W klasie I – 3 godz./tygodniowo a w klasach II i III – 4 godz./tygodniowo.

• Uczniowie przez 3 lata uczą się i doskonalą technikę stylów pływackich.

• Kwalifikacją do klasy profilowanej z pływania jest test umiejętności.

Dołącz do nas!
www.sp5.lublin.eu

Ulotka reklamująca klasy Mistrzostwa Sportowego w pływaniu, tekst napisany pod obrazem pływaka.

Zapewniamy:

• Szkolenie w klasach IV-VIII.

• Zajęcia odbywają się wg programu szkoleniowego polskiego związku pływackiego.

• Realizacja szkolenia odbywa się w obiektach szkolnych w ramach godzin lekcyjnych.

• Bierzemy udział w zawodach rangi szkolnej, okręgowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej.

• Uczestniczymy w zgrupowaniach kadry wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

• Organizujemy szkolenia oraz warsztaty dla zawodników i rodziców.

• Treningi prowadzi wykwalifikowana kadra trenerów.

Dołącz do nas!

Zapisy na rok szkolny 2024/25